ZMĚNY VE SLOŽENÍ VÝROBKŮ

Během posledních několika období jsme v katalogu Eurona by Cerny zavedli velké množství změn v recepturách, které jen svým objemem svědčí o tom, že se vždy budeme zabývat jejich šetrností k životnímu prostředí a zachováním té nejvyšší kvality v péči o domácnost a kosmetice.

Konkrétně se jedná o tyto body:

 • Odstranění konzervačních látek (parabenů) ze všech výrobků, kde se parabeny vyskytovaly
 • Postupné odstraňování nebo snižování alergenních látek v přípravcích bytové kosmetiky a tělové kosmetiky
 • Ucelení systému hypoalergenních produktů sekce Wash Care, Home Care a Body Care (aviváže, parfémové sašetky, prostorová aromatika, tekutá mýdla)
 • Šetrnější složení gelů na ruční mytí nádobí (změny konzervačního systému a bez obsahu Sodium Laureth Sulfátu, barviv a alergenů). Receptury těchto produktů byly tvořeny s ohledem na zákazníky s dermatologickými problémy (atopici, ekzematici apod.)
 • Šetrnější složení nových výrobků EcoMimi a PureMimi (s novým označením NATURAL PRODUCT – bez SLES/SLS, barviv, alergenů, parabenů…) 
 • Šetrnější složení nových výrobků CLINICAL (s novým označením NATURAL PRODUCT – bez SLES/SLS, barviv, alergenů, aj.)
 • Šetrnější složení nových výrobků Sensualix (s novým označením NATURAL PRODUCT – bez SLES/SLS, barviv, alergenů, aj.)
 • Šetrnější složení inovovaných kosmetických produktů Baby Care tak, aby mohly nést označení Natural Product
 • Zavedení úplně nové řady Animal Care s produkty s označením Natural Product pro péči o domácí mazlíčky a jejich prostředí
 • Originální Eurona lahve na aviváže, tekutá mýdla, univerzální úklidové prostředky, gely na ruční mytí nádobí, EcoMimi gel a 500 ml Eurona lahve ze 100% recyklovatelného materiálu HDPE
 • Zavedení produktů se symbolem Natural Product
 • A v neposlední řadě naše vlajkové lodě White&Bright a Baby&Sensitive prošly těmi nejnáročnějšími testy, aby mohly nést označení ECOLABEL a Ekologicky šetrný výrobek.

Dlouhodobě pracujeme na nahrazení konzervační látky methylisothiazolinone v recepturách našich výrobků. Použití této látky není dle platné evropské legislativy pro detergenty nijak limitováno, u oplachové kosmetiky, která přichází do přímého kontaktu s pokožkou, je v limitu do 0,0015% povolené a zcela nezávadné. I přesto, že naše výrobky obsahují zcela zanedbatelné % této látky, ještě nižší než uvedený limit v kosmetice, chceme vyhovět přáním našich zákazníků.

Tento proces zahrnuje velmi náročné změny v receptuře výrobků tak, aby byla zaručena jejich stabilita (např. aby nedocházelo ke změnám barev, houstnutí směsí, případně řídnutí, ke změně vůně výrobku nebo dráždivosti při styku s pokožkou, apod.).

Zároveň je nutné takovou změnu po delší dobu sledovat a testovat pro udržení té nejvyšší funkčnosti a účinnosti výrobku. A je také důležité si uvědomit, že v současné době neexistuje optimální a univerzální varianta náhradního konzervantu pro celé spektrum výrobků, a tudíž je nemožné s ohledem na celkové náklady a čas takovou zásadní změnu provést najednou.

Při vývoji se samozřejmě řídíme platnou evropskou legislativou, a vždy se snažíme být o krok dále před konkurencí. Často věci nejsou černo-bílé a tak jednoznačné, jak uvádí různé internetové články.