Jak čistit pračku

myslela jsem si, že svou pračku čistím důkladně a pravidelně. Mýlila jsem se! Kolegyňka mi po telefonu poradila jak správně vyčistit pračku, aby to bylo zkrátka TOP! Dalo to práci, trvalo to půl dne, ale stojí to za to! Kdy jste naposled čistili odpadní hadici, filtry, zásobník? Přidám popisky k fotografiím. Chcete mít čisté a voňavé prádlo? Pojďte také vyčistit pračku. Budete potřebovat dva produkty z Eurony. Agenta a čistič pračky.
Nejsem odborník na pračky. Každá pračka je trošku jiná, už si s tou svou musíte poradit.

Krok po kroku návod na čištění pračky:

1. Nejprve si vypusťte zbytkovou vodu z pračky! vytáhněte dlouhý špunt z hadičky. Vyšroubujte i plastový velký šroub(na mém obr. modrý), otvor vyčistěte! Tohle budete dělat ještě několikrát.

 

2.Tuto gumu jsem manuálně čistila vždy, ale jen v té dostupné přední části. Je potřeba vysunout gumu trochu od bubnu, a tam je ještě taková bílá obruč, a tam je sajrajt…. u praček s horním plněním je přístup ještě horší a zanesení ještě větší.
Já jsem použila na čištění malý kartáček, ale použít můžete i kuchyňskou houbičku.
Dělejte to opatrně, at neshodíte strunu, špatně se nasazuje.
Vyškrábala jsem neuvěřitelné množství zapáchajícího mazu.

 

3. Vyčistit manuálně šuplíček na prací prostředky a aviváž.
Můžete namočit do Agenta, nebo rozpuštěného čističe praček, dobře funguje také čistič koupelen. Otvor po šuplíku vystříkat Agentem a důkladně vyčistit např. starým zubním kartáčkem.
Díru, kde stéká voda z šuplíčku do pračky propláchněte Agentem, a zkuste se např, štětkou na láhve dostat co nejhlouběji a pročistit ji.

Zmáčknout a vytáhnout – trochu zvednout směrem nahoru.

otvor po šuplíku důkladně vyčistěte. Pokud objevíte plísně, doporučuji vystříkat Aktivním bezchlórovým prostředkem s ochrannou funkcí 3167

 

 

4. A teď důležitý krok, vyčištění odpadní hadice. Pokud se Vám nechce hadici čistit, můžete jí vyměnit. Není to nikterak finančně nákladné.
Ve džbánu jsem si rozpustila Agenta ve vroucí vodě. Pak jsem ještě do hadice nasypala Agenta prášek. A zalila vroucí vodou z konvice, vezměte si rukavice na pečení at se nepopálíte. Nalila jsem jak vroucí vodu tak i rozpuštěného Agenta, tím nešetřím.
Některé pračky pustí roztok až do pračky, jiné pračky mají zpětnou klapku. Držte hadici nahoře, aby měl Agent čas zapracovat na uvolnění nečistot.

Zalít vroucí vodou. Držet nahoře 15 minut.

5. Dejte hadici do velkého kýble, připravte si ještě jeden k ruce.
Zapněte pračku na libovolný program, pokud program nemůžete přerušit tak nějaký hodně krátký.
Já jsem ještě přes šuplíček (první přihrádku) nalila vroucí vodu s 2 odměrkami Agenta.
Nechte 5-10 minut točit buben. Poté zastavte program a přejděte na odstředit. A sledujte jaké nečistoty jdou z odpadní hadice.
Po tomto kroku můžete zopakovat krok č. 1 vypustit zbylou vodu z pračky a vypustit filtr!

Byla jsem nemile překvapena co z pračky a hlavně hadice vyteklo

Vytřete i otvor ve zdi kam dosáhnete

6. Dejte do pračky čistič pračky a zapněte na 60 nebo 90 stupňů BEZ PŘEDPÍRKY. Vypněte ždímací otáčky, na závěr vodu odstředíte.
Protože jsem měla pračku hodně zanesenou tento krok jsem udělala 2x. Použila druhý čistič a ještě jednou zapnula na 90 st.

 

 

 

 

7. Zopakujte krok číslo 1. Vypusťte zbylou vodu z pračky zkontrolujte filtr!

 

 

 

 

Po čištění doporučuji jako první dát vyprat nějaké hadry staré ručníky apod. Kdyby se ještě něco uvolnilo!

 

 

 

 

Gratuluji!
Vaše pračka je čistá a prádlo bude opět čisté, měkké a voňavé!

 

RECENZE spokojených zákaznic

A to jsem si myslela, jak mám pračku čistou…schválně jsem nechala vodu vypustit do vany a představa, že jsem v tomhle prala a potom oblečení nosili…humus 🤮😂

Foto a recenzi napsala Gabriela Vrtálová

 

 

 

Čistit pračku pravidelně je opravdu důležité!

Já čistím pravidelně, používám na praní pouze výrobky Eurony a stejně mě vždy překvapí, co všechno z toho oblečení je! Hlavně pokud máte doma automechanika 😀.

Foto a recenzi napsala: Jana Ohlídalová