Ochrana proti obtížnému hmyzu

JAK SE V LÉTĚ NEJLÉPE CHRÁNIT PROTI OBTÍŽNÉMU HMYZU A KLÍŠŤATŮM?

Krásné počasí láká všechny k častějším procházkám, delšímu pobytu na čerstvém vzduchu, válení se na louce, ke sběru hub a lesních plodin v lese nebo hraní si na zahradě u domu či na hřišti. Samozřejmě, že je to velmi zdravé a tělu prospěšné, ale v přírodě na nás číhají malí záškodníci ….obtížný hmyz, především klíšťata, komáři a vosy, kteří nám mohou způsobit i velmi vážné zdravotní problémy. Největším obtížným hmyzem pro člověka jsou asi klíšťata a komáři, kteří mohou přenášet různé nemoci.

Klíště nečíhá na stromě, ale v trávě …
I když si někteří lidé myslí, že klíšťata na ně skáčou z větví stromů, je tomu přesně naopak. Klíšťata na své oběti číhají u jejich nohou, usazená na stéblech trávy. Protože právě nohy jsou pro klíšťata přístupovou cestou na tělo jejich hostitele, je rozumné navléknout si na procházky přírodou dlouhé nohavice a obout vysoké boty.
Klíšťata, která mají ráda vlhké prostředí s optimální teplotou (zjara spíše slunná místa, v parném létě naopak stín), na nás číhají především v těchto místech:
vlhké lesy, nejlépe listnaté, ve kterých je dostatek bylinného a křovinatého podrostu,
zarostlé (křovinaté) okraje lesů,
vlhké nesečené louky s vysokou trávou,
zanedbané a zarostlé zahrady.

… a co městské parky?
Jestli klíšťatům něco vyloženě nesvědčí, tak to jsou vydlážděné plochy, chodníky a cestičky vysypané kamínky a pískem. Na malých ostrůvcích městské zeleně utopených uprostřed moře asfaltu se s nimi proto asi nesetkáme. Ovšem větší městské parky, zvláště pokud nejsou příliš udržované a nachází se v nich dostatek keřů a míst s neposečenou trávou, ty mohou sloužit klíšťatům jako útočiště.

Které přípravky používáte v boji s tímto nepřítelem?

… spreje? … repelenty?
Určitě vítě, že nejlepším přírodním odpuzovačem komárů a klíšťat je levandule. Ne každý, ale má doma balkon nebo zahrádku, kde by si jí mohl vypěstovat.

Eurona má pro nás skvělý výrobek ….
REPELENTNÍ NÁRAMEK ve dvou barvách, který obsahuje 100% přírodní účinnou látku levandin

* Žádné chemické přísady.
* Zdravotně nezávadný, netoxický a k pokožce velmi šetrný.
* Účinkuje okamžitě.
* Dermatologicky testováno.
* Bezpečný produkt, kterým můžete chránit děti od 2 let.
* Umožňuje každodenní činnost bez jakéhokoli omezení.
* Nastavitelná velikost.

Lze je použít i pro vaše domácí mazlíčky

Ze 2 náramků, které k sobě můžete krásně spojit, vytvoříte repelentní obojek. Záleží jak velký krček má Váš mazlíček 🙂

Správné použití a uskladnění náramků …
Náramek vyndáte z igelitového obalu a připevníte na ruku, nohu, kočárek, zavěsíte v okně, ve stanu nebo položíte v prostoru, kde se zdržujete. V případě nepoužívání náramku doporučuji uschovat v pevně uzavíratelné nádobě (plechovka, sklenička…), prodloužíte tím funkčnost a použitelnost výrobku.
NESMÍ se v něm koupat ani jinak namáčet, vymyjí se tím složky obsažené v náramku!

… a co když se přece jen někdy klíště objeví a přisaje?
Pak je důležité ho co nejrychleji vyndat a následně vydezinfikovat postižené místo!

Další výrobky s obsahem levandule, které pomáhají chránit váš domov před nezvanými návštěvníky …

                                                     

 

PROSTOROVÉ AROMATIKUM LEVANDULE nr. 3081

Dlouhotrvající a příjemná vůně. Osvěžují a zvlhčují vzduch. Obsahují vybrané aromaterapeutické parfémy. Můžete použít i k osvěžení textilií nebo provonění interiéru vozu, prostoru WC. Prostorové aromatikum je vhodnější stříkat na záclony, závěsy, pohovku, polštářky, koberce, předložky…

 

 

UNIVERZÁLNÍ ÚKLIDOVÝ PROSTŘEDEK LEVANDULE, 1000 ml

Lehce odstraní veškeré nečistoty včetně silné mastnoty. Prostředek nezanechává žádný povlak. Víceúčelový čisticí prostředek nabízí širokou paletu využití. Silný, avšak šetrný i k pokožce Vašich rukou. Lze jej použít na mytí všech podlah a povrchů v domácnosti. Při mytí oken tímto přípravkem také částečně omezíte vniknutí hmyzu do otevřených oken vašeho domova.

Univerzál vám vydrží klidně i 1 celý rok. Můžete ho ředit v silnějším poměru 1:9 ( 20ks ředících lahví) nebo ve slabším poměru, s kterým naředíte až 50ks 500ml ředicích lahví. 1 lahev naředěného univerzálu vás může přijít až na pouhé 4,- Kč !!!!!!!!!

 

PARFÉMOVÁ SAŠETKA LEVANDULE, nr. 1092

Parfémový sáček příjemně provoní Váš domov. Lze ho umístit do šatníku nebo do menších prostor, kde nádherně provoní nejen Vaše prádlo. Levandule také odpuzuje dotěrný hmyz.

… a co na komáří bodnutí nebo štípnutí od jiného druhu hmyzu?
Můžete k tomu použít 90% Aloe Vera S.O.S. sprej. Pokud ho skladujete v ledničce, tak vám při aplikaci krásně ochladí místo bodnutí a uleví od nepříjemného svědění.

90% ALOE VERA S.O.S. SPREJ, nr.6018

Unikátní, blahodárně působící 90 % Aloe vera S.O.S. sprej je ideálním prostředkem pro péči o suchou a namáhanou pokožku, kterou hydratuje, vyživuje a regeneruje. Sprej je možné aplikovat i na pokožku podrážděnou sluncem nebo hmyzím bodnutím, kterou díky obsahu panthenolu a allantoinu příjemně zvláčňuje. Obsažený tea tree olej je vhodný k dezinfekci drobných poranění. Navíc příjemně chladí pokožku.
Tip: Do malé prázdné lahvičky si můžete sprej přelít a mít ho tak vždy po ruce v kabelce, batohu, v autě nebo na kole.