Bezfosfátové prostředky do myčky na nádobí.

Rozhodli jste se začít používat naše bezfosfátové přípravky? V Euroně platí, čím méně, tím lépe. V katalogu najdete určené dávkování, ale dle našich zkušeností víme, že můžeme dávkovat opravdu ještě méně.

Voda a myčka

Voda – nejlepší a nejčastěji používané rozpouštědlo. Tam, kde samotná nestačí, umíme jí při mytí pomoci.
Ohřátí vody – zrychluje průběh dějů
Změkčení vody – zlepšuje rozpouštění látek a omezuje vznik úsad
Snížení mezifázového povrchového napětí – usnadní oddělení nečistot od čištěného povrchu
Působení mechanických sil – způsobuje narušení a uvolnění nerozpustných nečistot od povrchu do roztoku

Při mytí nádobí v myčce oproti mytí ručnímu s oplachem tekoucí teplou vodou spotřebujeme méně energie,
méně vody i méně mycích prostředků. Pokrok technologie přináší více pohodlí, šetří náš čas i námahu, ale vyžaduje
změnu v přístupu k této činnosti. Je třeba postupovat podle určitých zásad, aby výsledek odpovídal očekávání
a vedl k plné spokojenosti.

Co je potřeba?

1. Používat pravidelně čistič myčky nejméně jednou za tři měsíce.
2. Často mechanicky čistit sítka (od pevných nečistot například zbytků etiket).
3. Nenechat svítit kontrolky – když v autě svítí kontrolka oleje nebo dobíjení, je to zlé a myčka se chová stejně, nesvítí pro nic za nic. Doplňovat sůl a oplach je to nejsnazší, co pro správný chod myčky můžeme udělat.
4. Doladit dávkování přípravků s tvrdostí vody (oplach lze obvykle nastavit ručně na potřebnou úroveň).
5. Prášek do myčky je dostatečně silný na připečené potraviny na varném skle a pekáčích, v tom případě nemyjte společně křehké sklo.
6. Tablety to zvládnou také a lze je i půlit podle množství nádobí a jeho znečistění, k tomu je třeba zvolit odpovídající program. Hliníkové nádobí se s práškem a tabletami zásadně nesnáší.
Časté mytí skla ve vyšších koncentracích prášku nebo při užití celých tablet při nízkém stupni znečištění může vést k narušení povrchu skla a k zmatovatění.
7. Gel je vhodné používat na lehce znečištěné nebo citlivé povrchy jako sklo nebo povrch s dekorem, je k nim šetrnější. Kapalné přípravky je vhodné před dávkováním vždy protřepat. Gel lze použít i na mytí dětských
hraček v myčce (například bábovičky a kbelíčky z plastu). Není vhodné do myčky dávat umýt věci s dutinou uvnitř, kde by mohl zůstat mycí roztok a později vytékat.
8. Chcete-li, aby Vás při otevření myčky vítala svěží vůně, používejte Vůni do myčky zavěšenou v prostoru mytí.
9. Doporučujeme, aby se myčka co nejdříve po skončení mytí pootevřela a zůstala pootevřená když není v provozu. Zamezí se tím tvorbě zápachu v myčce a růstu mikroorganismů.
10. K čistotě myčky také přispívá občasné umytí nádobí tekutým gelem, který rozpustí možné úsady z prášku nebo tablet v nepřístupných místech při jejich dlouhodobém používání.

Nebojte se, že by bylo dávkování příliš složité. Jen je dobré poznat svou myčku, umět správně zvolit přípravky, nastavit program a vznikne láska na celý život.
Vaše spokojenost za to stojí.

Základem mytí, je pořádně vyčištěná myčka.

Odstraní usazeniny vodního kamene, mastnoty a zbytky jídel z myčky nádobí. Je optimálním přípravkem na pravidelné ošetření myčky nádobí. Vhodný pro všechny typy myček nádobí.

Návod k použití:
Odstraňte nádobí z myčky a velké nečistoty ze síta filtru. Dávkovač naplňte čisticím prostředkem EURONA by CERNY, zbytek prostředku rozsypte uvnitř myčky. Zapněte myčku, zvolte intenzivní program s oplachováním a nechte běžet až do konce. Doporučujeme používat 1 x za 3 měsíce. Balení obsahuje 1 dávku. Pro průmyslové myčky (jídelny, restaurace, …) použijte 2 balení čisticího prostředku.

Vždy je třeba dávkovat sůl a leštidlo.

Speciální sůl do myček, 3000 g


Je vhodná pro všechny typy myček nádobí. Postupně se rozpouštějící velké granule. Změkčuje vodu a tím zvyšuje čisticí efekt celého procesu mytí nádobí.

Návod k použití
Používejte podle návodu k obsluze speciál Vaší myčky. Dávkujte sůl do zásobníku zařízení pro změkčování vody.

Leštidlo do myček, 500 ml


Zajistí dokonalý lesk nádobí. Neutralizuje zbytky mycích prostředků. Příjemná vůně pomerančů. Zabraňuje tvorbě vodních usazenin na nádobí, sklenicích i příborech. Zakončuje mycí proces. Zaručuje čistý lesk beze skvrn a příjemnou svěžest. Prostředek je koncentrován tak, aby bylo dosaženo maximálních účinků při minimální zátěži pro životní prostředí.
Používejte prostředek podle návodu k obsluze Vaší myčky nádobí. Zakončuje mycí proces v myčce. Zabraňuje vodním usazeninám na nádobí. Zaručuje čistý lesk beze skvrn a lesk.

Základ máme (sůl + leštidlo). Teď je na nás jest-li zvolíme Gel, Prášek, nebo tablety (pozor! nepracujeme s tabletami typu 2v1).

Dishwashing Gel 1000 ml


Síla enzymů důkladně odstraní veškeré nečistoty z nádobí včetně připáleného a zaschlého jídla. Působí okamžitě a perfektně odstraní i ty nejodolnější skvrny na Vašem nádobí. Účinně odstraní i silně usazené skvrny od kávy a čaje. Gel je obzvláště účinný v odstraňování mastnoty a zbytků jídel. Žádné rozbalování tablet, stačí otevřít uzávěr a dávkovat přímo do zásobníku na tablety. Zaručuje čistý lesk nádobí, které navíc velice příjemně voní. Vhodný do všech typů myček nádobí. Gel je možné dávkovat dle potřeby. V případě, že nemáte myčku zcela plnou nebo je nádobí pouze lehce zašpiněné, lze použít menší množství prostředku.
DŮLEŽITÉ!
Dle našich zkušeností víme, že na jeden mycí cyklus postačí 10 ml – 15 ml gelu (někdo dávkuje i méně v kombinaci s přídavným práškem)

Prášek do myček – koncentrát


První bezfosfátový prášek do myček nádobí na trhu! Síla enzymů důkladně odstraní veškeré nečistoty z nádobí včetně připáleného a zaschlého jídla.
Prášek do myček neobsahuje fosfáty, chlor, formaldehyd a perborát. Snadno biologicky odbouratelný.
Proč je právě toto důležité?
FOSFÁTY
* jsou obsaženy v běžných prostředcích do myček nádobí dostupných na trhu.
* Fosfáty se dostávají do odpadních vod, proto čističky nejsou schopny snížit jejich kontaminaci ve vodě

DŮLEŽITÉ!
Dle našich zkušeností víme, že na jeden mycí cyklus postačí jedna kávová lžička prášku.

Tablety do myček, 40 x 20 g

První bezfosfátové tablety do myček bez FOSFÁTOVÉ tablety nádobí na trhu! Síla enzymů důkladně odstraní veškeré nečistoty z nádobí včetně připáleného a zaschlého jídla. Přítomnost aktivního kyslíku odstraní i usazené skvrny od kávy a čaje. Jsou obzvláště účinné v odstraňování mastnoty a zbytků jídel. Snadné dávkování (tablety)! Tabletu vložte do dávkovače.

POZOR DŮLEŽITÉ!
Dle našich zkušeností víme, že postačí na jeden mycí cyklus půl tablety

Gel do myček nádobí – na sklo a porcelán 250 ml objednací číslo 2007
Velmi šetrný speciální gel na mytí skla a porcelánu v myčkách nádobí. Lze jej použít i k mytí broušeného skla a křišťálu. Rychle se rozpouští a účinně odstraňuje nečistoty. Vhodný do všech typů myček nádobí.
Dávkujte dle dávkovací tabulky do zásobníku na mycí prostředek vaší myčky. Pro velmi jemné sklo a porcelán zvolte nižší teplotu a program pro šetrné mytí. Ověřte si, které nádobí lze mýt v myčce.

Přídavný prostředek zvyšující účinky mytí nádobí v myčce 500 g


Posiluje účinnost při mytí silně znečištěného nádobí, hrnců a pánví v myčkách. Hrnce, pánve a ostatní velmi znečištěné nádobí vložte do myčky spolu s ostatním nádobím. Odstraní např.: zapečená vajíčka, zbytky smaženého sýra, zaschlé omáčky, zaschlou sekanou, zbytky masa. Můžete přidat i do hlavního mycího cyklu pro běžné mytí nádobí.

Návod k použití
Naplňte odměrku 30 ml (i méně) posilovačem EURONA Diswashing Power Booster a nasypte ji na dno myčky, mimo zásobník mycího prostředku Používejte s programy s vyšší teplotou než 50 °C

Vůně do myček – Pomeranč a grapefruit

• Příjemná vůně pomerančů a grapefruitu.

• Zabraňuje nepříjemným zápachům z neumytého nádobí a příjemně voní.

Návod na použití
Vůni zavěste za háček do prostoru myčky.

Balení obsahuje 1 ks vůně do myčky nádobí.

Vůně do myček – Svěží oceán

• Příjemná  chladivé svěžesti oceánu.

• Zabraňuje nepříjemným zápachům z neumytého nádobí a příjemně voní.

Návod na použití
Vůni zavěste za háček do prostoru myčky.

Balení obsahuje 1 ks vůně do myčky nádobí.

Další důležitý faktor, aby myčka krásně myla je vyčištěný filtr. Zkontrolujte ramínka, nepřeplňujte myčku. Správně NASTAVTE leštidlo a sůl
Na mojí myčce nejde sůl nastavit. Leštidlo mám nastavené na 2.

Zkuste si pročíst návod u své myčky zda tam máte nastavené dobře dávkování leštidla…pokud máte tvrdou vodu… Přidejte leštidlo na víc…taky mám skleničky s ikea a s Eurony používám sůl leštidlo a gel na mytí..a tak lesklé skleničky jsem nikdy neměla jak s Euronou ..

Prostředek na ruční mytí nádobí, který se skutečně vyplatí!

JAKÉ PARAMETRY SPLŇUJE KVALITNÍ PROSTŘEDEK NA RUČNÍ MYTÍ NÁDOBÍ?
Má hustší gelovou konzistenci, dokáže skvěle odmašťovat a zároveň je šetrný k pokožce. Nikdy nevybírejte mycí prostředek jen podle ceny, umývání nádobí by se vám mohlo v konečném důsledku podstatně prodražit.
Naše prostředky na ruční mytí mají hustou gelovou konzistenci. Jsou opravdu úžasné!

Jedinečná receptura s hypoalergenní parfemací. Tvoří bohatou pěnu a důkladně odstraňuje i silnou mastnotu, připáleniny a zaschlé zbytky jídla. Velmi šetrný k pokožce Vašich rukou, vhodný také pro suchou a citlivou pokožku. Prostředek je vysoce koncentrovaný, účinkuje okamžitě a pro důkladné umytí stačí pouze velmi malé množství. Příjemnou parfemaci ucítíte během samotného mytí, na nádobí však nezanechává žádné stopy. Obsahuje výhradně přírodní látky šetrné ke zdraví i k přírodě.
DŮLEŽITÉ
Parfemace Pramen aloe obsahuje heřmánek. Proto nedoporučuji atopickým ekzematikům. Také nedoporučuji lidem s citlivou pokožkou (lupénka, atopický ekzém) přidávat sůl do prostředku.

Vysoce koncentrovaný prostředek na mytí nádobí s výtažkem Aloe vera 2v1, 4 x koncentrovaný.
Můžete si vybírat o obsahu 400 ml, nebo 1000 ml balení.

Lze používat v neředěné formě nebo v poměru ředění 1:3 (100 ml koncentrátu + 300 ml vody = 400 ml přípravku + čajová lžička soli

Jak správně vytvořit 1 litr nebo 400 ml tohoto vysoce koncentrovaného prostředku na mytí nádobí?

Speciální čistící prostředky, nejen na nádobí

Čistící tekutý písek na nádobí Pitaya s Aloe vera a hedvábným proteinem 250 ml,

Hedvábně zjemňující péče o Vaše ruce! S Vaší oblíbenou vůní Pitaya!

Prostředek na ruční mytí silně znečištěného nádobí, hrnců a pánví. Vhodný zejména na odstranění odolných a zaschlých nečistot (skvrny od kávy, čaje, připáleniny, …) Koncentrované složení. Speciální jemná krémová konzistence čistí šetrně bez poškrábání. Unikátní složení s Aloe vera a hedvábným proteinem během mytí nádobí účinně hydratuje a zvláčňuje pokožku rukou. S osvěžující vůní exotické Pitayi.

Recenze

Dnes jsem poprvé vyzkoušela čistící tekutý písek na nádobí Pitaya a jsem nadšená. Během chvilky jsem měla hrnec čistý a ruce krásně jemné ♥.

Čistič nerezových povrchu, 250 ml

Vysoce koncentrované složení.

Účinně čistí nerezové povrchy.

Speciální krémová forma prostředku.

Vyčistí bez nepříjemného zápachu.

Návod k použití
Používá se neředěný. Před použitím protřepejte. Prostředek naneste rovnoměrně na čištěný povrch a nechte působit. Účinek prostředku zvýšíte tím, že čištěné plochy mírně nahřejete (cca 30°C). Výrobek je mimořádně účinný, proto při práci s výrobkem používejte rukavice a dodržujte pokyny výrobce. Před použitím prostředku se důkladně ujistěte, zda se jedná o kvalitní a nepoškozený nerezový povrch.
Tento produkt miluji! Konečně mám krásný digestoř beze šmouh

Velmi se vždycky těším, když se mi do ruky dostane něco, na čem můžu testovat naše výrobky. 😉
Teď v neděli jsem si koupila na burze za 300,- úplně suprovej nerez pekáč a dnes jsem si z něj díky čističi nerez povrchů udělala doslova nový a hlavně bez jakékoliv hrubé síly.
Postup:
*obsah čističe nezapomenout protřepat!
*poté nanést tekutý písek-já roztírala houbičkou
* nechat působit (30 min)
* omýt vodou + houbičkou a vysušit 🙂
DOPORUČUJI !